Jona Javorič

JONA JAVORIČ: » Postati želim nogometašica in pevka!«

Novo leto, novi intervjuji z našimi mladimi rumenimi bojevniki in rumenimi bojevnicami. Tokrat je pred vami pogovor s perspektivno rumeno bojevnico, Jono Javorič. Jona je 11-letna deklica, ki trenira v fantovskem delu kluba pri selekciji U12 in je znana kot zelo hitra in pridna igralka.

Jona, kdaj si začela trenirati nogomet in kako to, da si se odločila ravno za ta šport?

Nogomet sem začela igrati pri 7 letih, pri NK Vir. Za ta šport me je navdušil moj starejši brat Gal, ki tudi igra nogomet.

Si edina punca v ekipi, ti je to všeč ali bi morda raje imela ob sebi še kakšno punco? Kako se s fanti razumeš na treningih in tekmah?

Meni je zelo všeč, da sem edina punca v ekipi, a če bi prišla še kakšna punca igrat oz. trenirat nogomet v mojo ekipo, bi jo lepo sprejela. Mislim, da se s fanti na treningih in tekmah dobro razumem. Na tekmi si med seboj pomagamo, pri igranju me fantje velikokrat vzpodbujajo.  Včasih se na treningih tudi malo pohecamo.

Govori se, da si najhitrejša med vsemi fanti, je to res?

Če se kaj slabo počutim, je res kakšen fant, npr. Beni, hitrejši od mene :).

Jona Javorič

Kako združuješ nogomet z ostalimi obveznostmi (šola, prijatelji, ostali hobiji)?

Poleg nogometa se učim še igranja kitare in pojem. Zaenkrat še lahko uskladim šolo in vse svoje obveznosti.

Kaj si želiš postati v prihodnosti, kakšni so tvoji nogometni cilji?

V prihodnosti si želim postati nogometašica in pevka. Moji nogometni cilji so, da bi postala zelo dobra igralka v znanem klubu. Moja največja želja je, da bi v prihodnosti lahko zaigrala v Slovenski ženski nogometni reprezentanci.

Kateri je tvoj najljubši klub in nogometaš ali nogometašica?

Moj najljubši klub je PSG in naj nogometaš DANI ALVES.

Kje na igrišču se najbolje počutiš?

Na igrišču se najbolje počutim v zadnji liniji oz. obrambi.

Katera je tvoja najljubša številka?

Moja najljubša številka je 3, ki jo imam tudi na dresu.

Katero hrano imaš najraje po dobri tekmi?

Najraje imam makarone bolognese.

Katera pesem dvigne tvoje razpoloženje pred tekmo ali po njej?

Pesem »Havana« od Camile Cabello mi najbolje dvigne razpoloženje pred tekmo. Tudi drugače zelo prepevam, ker me to pomirja.

Za konec pa še malo provokativno vprašanje. Glede na to, da si omenila, da si nogomet začela trenirati zaradi brata Gala, kdo je boljši nogometaš? Ti ali on?

Mislim, da je moj brat zelo dober nogometaš v svoji ekipi U13, jaz pa sem zelo dobra nogometašica v moji ekipi U12, zato naju ne morem primerjati :).

Mladi Joni želimo čim več uspehov na njenem nogometnem popotovanju s svojo ekipo in enako tudi na vseh ostalih področjih.

~RUMENA BOJEVNICA~

HOČEMO, ZMOREMO, SMO