Novice

ANIS ĐUZIĆ: » Borili se bomo po svojih najboljših močeh!«

Po krajšem tekmovalnem premoru, bosta danes ekipi kadetov in mladincev nadaljevali s prvenstvom. Pred njimi je 5. krog ligaškega prvenstva v katerem gostujejo v Ljubljani pri NK Interblock. Na skupni lestvici je razlika med ekipama zgolj 4 točke, zato bo današnja tekma zelo pomembna. Pred tekmo smo se pogovarjali s kapetanom kadetske ekipe, Anisom Đuzićem, ki obljublja, da se bodo fantje danes borili po svojih najboljših močeh in potem bo prišel tudi rezultat.

Anis, desničar, ki se najbolje počuti kot napadalni vezist oziroma, v nogometnem žargonu, »pol špica«, je na vprašanje kako ocenjuje dosedanji potek prvenstva povedal naslednje: »Z dosedanjim potekom prvenstva sem zelo zadovoljen, saj nisem pričakoval, da bomo že na začetku prikazovali tako dobre predstave. Res, da je bil preskok velik, ampak mislim, da smo se že navadili na prvo ligo.«

O vzdušju v ekipi na tekmah in treningih pravi: »Vzdušje je odlično, dosti se zabavamo ampak, ko je treba narediti tisto kar si zadamo, to tudi naredimo.«

Povprašali smo ga tudi po občutkih po zgodovinski prvi prvoligaški tekmi na glavnem stadionu proti Olimpiji, na kateri so, po izjemni predstavi, osvojili točko: »Občutki so bili neprecenljivi, saj nihče ni pričakoval, da bomo pokazali tako predstavo že na prvi tekmi prvenstva in odigrali 2:2 z veliko Olimpijo.«

Prvenstvo je še zelo dolgo, zato nas je zanimalo kakšna pričakovanja ima kapetan v nadaljevanju prvenstva: »Imamo zelo težko prvenstvo, saj so skoraj vse ekipi zelo izenačene. Verjamem pa, da lahko premagamo vse ekipe v prvenstvu.«

Kot lahko vidimo, so Anis in ekipa zelo samozavestni, kar jim bo prišlo še kako prav v nadaljevanju prvenstva in že danes ob 15:00, ko se bodo pomerili proti vrstnikom iz Interblocka. Mladinci pa igrajo ob 17:00.

Za konec pa še Anisov apel navijačem: » Hvala za vso dosedanjo podporo. Pridite v še večjem številu na domače tekme in navijajte še glasneje kot do sedaj.«

Rumenim bojevnikom želimo čim več uspehov v nadaljevanju sezone in upamo, da nas čim večkrat razveselijo z odličnim rezultatom in igro.

 

HOČEMO, ZMOREMO, SMO!

 

Tekst: Matic Robida
Foto: Tomo Marinšek