Člani zanesljivo do novih treh točk

V 27. krogu druge slovenske nogometne lige sta se v Športnem parku pomerili moštvi Radomelj in Brežic. Po zaslugi Hajrića in Primca so pomembne tri točke ostale doma…

RADOMLJE 2 : 1 BREŽICE
Zadetki: Hajrić (30′), Primc (36′); Vidović (87′)

Radomlje: Adam, Horvat, Primc, Barukčič, Kondič, Hajrić, Cerar, Mornar, Poglajen, Demirci, Brolih.
Brežice: Račič, Felja, Babnik, Karabatić, Kramarić, Soldo, Božič, Vidović, Predanič, Duvnjak, Domič.

Brežičani so bili od prvega sodnikovega žvižga zelo korektni, kar je našim igralcem povzročalo velike preglavice pri organizaciji napada. Kasneje, po dveh zaporednih izvedenih udarcev iz kota, so se Radomljani nekoliko sprostili in prevzeli pobudo na zelenici. V 18. minuti srečanja je Igor Kondič prvič zapretil vendar brez uspeha. Nekoliko trenutkov kasneje se je v priložnosti znašel Muhammed Demirci. Slednji je odlično prodiral po desni strani igrišča, si žogo namestil na levo nogo, a je gostujoči vratar Račič strel zanesljivo ukrotil. Do prvega zadetka so domači gledalci čakali dobrih 30. minut. Po natančni dolgi žogi se je odlično znašel najboljši strelec druge lige, Anel Hajrić. Slednji je prvi udarec napotil v situaciji, ko se je sam znašel pred vratarjem, a je žoga zadela štango, odbito žogo pa je kasneje le uspel spraviti za hrbet Račiča in tako razveselil domače navijače. Le trenutek kasneje so Brežičani zapretili, a sta tokrat zanesljiva Brolih in Mornar uspela razčistiti situacijo. Dobrih 5. minut je minilo, ko je po diagonalni podaji žoga prišla do Demircija. Slednji je z odlično globinsko podajo zaposlil Primca, ki se je znašel iz oči v oči z vratarjem in zanesljivo zadel za vodstvo z 2:0. Do konca prvega polčasa se v sami igri ni veliko dogajalo, naši igralci pa so zanesljivo držali vse niti v svojih rokah.

Drugi polčas se je pričel nekoliko sproščeno zato si domači igralci v začetku niso pripravili resne priložnosti. Prva priložnost je prišla v 15. minuti drugega polčasa, ko se je Ivor Horvat odlično znašel pred vratarjem Brežic, a je bil poizkus loba neuspešen. Kasneje je svoje nogometno znanje prikazal Matic Ahačič.  Ahačič je odlično prodrl po levi strani, se izmuznil obrambi Brežic, a je vratar Račič njegov strel s težkega položaja uspel ubraniti. Zadnjih deset minut velja omeniti zelo agresivno igro Brežic. Slednji so dosegli zadetek po tem, ko je domači igralec po ostrem štartu obležal na zelenici. Toni Vidović je po lepi podaji zadetek dosegel iz roba kazenskega prostora, ko je matiral čuvaja domače mreže v spodnji desni vratarjev kot. Do konca tekme se rezultat ni spremenil in slavje v domačem taboru se je lahko pričelo. Omeniti velja, da so v drugem polčasu na zelenici dobili priložnost tudi Matic Ahačič, Gašper Trdin in Grega Marinšek.

Lenart Brolih, domači centralni branilec, je po tekmi povedal:« Ne glede na mesto, na katerem se Brežice nahajajo, so se danes zoperstavile kot odličen nasprotnik. V prvem delu tekme smo bili podjetnejši in dosegli tudi dva zadetka. Kljub temu so se Brežice proti koncu tekme vrnile v igro, ko so v 87. minuti dosegle zadetek. Ne glede na prejeti zadetek mislim, da smo skozi celotno tekmo dominirali in imeli stvari v svojih rokah. Navsezadnje so pomembne tri točke.« Broliha smo povprašali tudi o čedalje večji vlogi v prvi enajsterici:« V spomladanskem delu sem dobil priložnost in jo zagrabil. Mislim, da sem svojo minutažo zelo dobro izkoristil, kar je plod dobrega timskega dela. Sedaj sem osredotočen v sam trenažni proces. Kot ekipa se ne obremenjujemo ne s Sežano, ne z Bravotom. Do konca sezone si želimo zmagati vse tekme, kar verjamem, da smo sposobni.«