Novice

DOBRO IZHODIŠČE ZA NAPAD V SPOMLADANSKEM DELU

S 17. krogom se je zaključil jesenski del druge slovenske nogometne lige. Naši fantje so v zadnji tekmi žal morali priznati premoč nogometašem Mure, ki so bili boljši tudi na drugi medsebojni tekmi v tej sezoni. Klub je skupaj s strokovnim vodstvom v jesenskem delu opravil odlično delo. Pred pričetkom sezone so k ekipi priključili kar sedem fantov iz naše nogometne šole, ki so tekom sezone redno dobivali priložnosti in jih pridno izkoriščali. Prav tako so priložnost za igranje dobili nekateri igralci, ki v letošnji sezoni branijo barve mladinske ekipe.

V prvih dveh krogih so imeli fantje, ki jih vodi Nermin Bašić nekaj težav. Poškodbe in odhodi nekaterih igralcev tik pred pričetkom prvenstva so pustili posledice. Vseeno pa so se naši fantje hitro pobrali in v tretjem krogu slavili prvo zmago. Takrat so na domačem igrišču premagali ekipo Zarice. Sledil je niz desetih tekem brez poraza. Slednjih v sezoni ni bilo veliko. Naši fantje so sklonjenih glav igrišče zapuščali samo štirikrat. Dodali so prav toliko remijev in devet zmag. Tako so osvojili enaintrideset točk, kar jih uvršča na trenutno četrto mesto. Rumeni bojevniki si niso priigrali prevelikega zaostanka, kar pomeni, da obstaja veliko možnosti za preboj po lestvici navzgor. Prav to bo tudi glavni cilj čete Nermina Bašića v spomladanskem delu. Prva prvenstvena tekma nas čaka v začetku marca, ko se naši fantje odpravljajo na gostovanje v Kranj.