Novice

MARINŠEK: »V NEDELJO PRIČAKUJEM ZELO ZAHTEVNO TEKMO«

Naši člani po remiju s Tabor Sežano pridno nadaljujejo s treningi. Kot nam je zaupal Grega Marinšek, so Radomljani to tekmo že pustili za seboj in se zavzeto pripravljajo na naslednje gostovanje: »Tekma s Sežano je bila zahtevna. Sežana ima odlično ekipo z veliko izkušenimi igralci. Pogoji za igranje so bili zelo zahtevni, kar pa ne sme služiti kot izgovor. Pred tekmo smo izgubili dva zelo pomembna igralca, kar je bil seveda šok za ekipo. Vseeno smo tekmo dobro odprli in si v prvem polčasu priigrali nekaj zares lepih priložnosti. Žal nismo zadeli in sledila je kazen. Potem smo bili nekaj časa v nekakšnem šoku. Igra nam preprosto ni stekla. Na srečo smo na koncu zadeli in osvojili točko. Prva tekma je sedaj za nami. Mislim, da smo se sedaj sprostili, kar nam bo omogočilo, da lahko že v prihajajočem vikendu pokažemo kaj znamo.«

Kot smo poročali že v prejšnjih dneh se je ekipi priključila tudi nova moč. Ekipo je okrepil Marin Roglić, ki bo trenerju Nerminu Bašiću prišel še kako prav, saj Radomljane v prihodnjih dneh čaka zelo naporen urnik. V štirinajstih dneh bodo odigrali kar pet dvobojev. Že v nedeljo jih čaka izjemno zahtevno gostovanje, saj se odpravljajo v Mursko Soboto, kjer se bodo pomerili proti nogometnemu klubu Mura, ki je sezono odprl z zmago 1:4 nad ekipo Fužinar Ravne. Da bo tekma zares težka, se zaveda tudi Marinšek: »V nedeljo pričakujem zelo zahtevno tekmo. Zavedamo se, da ima Mura zelo kvalitetno ekipo, ki cilja na sam vrh prvenstvene lestvice. Toda tudi mi se zavedamo naših kvalitet in hkrati verjamemo, da lahko igramo z vsakim. Konec koncev smo to dokazali tudi na pripravljalnih srečanjih. Če bomo igrali tako kot znamo, bomo vsaki ekipi povzročali ogromno težav. V Muro gremo po tri točke.«

Že v sredo pa se pričenja Pokal Slovenije NZS. Prvi nasprotnik naših fantov bo Videm. Tudi tokrat bodo naši fantje nastopali v gosteh. Tudi po pokalni tekmi ne bo časa za predah. Sledita domači tekmi proti Zarici Kranj ter proti Iliriji 1911. Zarica bo naš nasprotnik v prvenstvu, Ljubljančani pa nam bodo nasproti stali v Pokalu MNZ. Tekmi bosta odigrani v soboto ter sredo. Še zadnja tekma znotraj štirinajstih dni bo na sporedu 26.8., ko se naši šampioni odpravljajo k ekipi Fužinar Ravne.

Kaj pa Marinšek pričakuje od sezone: »Pričakujem, da bomo igrali lep, atraktiven nogomet ter posledično osvojili čim večje število točk in se borili za sam vrh prvenstvene lestvice. Zavedam se, da bo vsaka tekma izjemno težka. Čaka nas nekaj zelo zahtevnih gostovanj, vendar mislim, da imamo dovolj kvalitete in se ne bojimo nikogar. Mislim, da s to ekipo lahko ustvarimo še eno uspešno zgodbo in ob pomoči naših zvestih Mlinarjev pridemo nazaj v prvo ligo.«

Našim šampionom želimo veliko uspehov v prihodnjih tednih.

HOČEMO, ZMOREMO, SMO

Foto: Rok Zore