Novice

STATISTIČNI PODATKI DRUGE NOGOMETNE LIGE

V spodnjem članku smo izbrali in prikazali nekaj pomembnih statističnih podatkov našega članskega moštva v prvi polovici letošnje sezone druge slovenske nogometne lige. Rumeni bojevniki so po Instat skavt ocenah, ki jih posameznik in ekipa dobi na podlagi prikazane igre, dobili indeks 202 ter se s tem nahajajo na drugem mestu. Ta podatek je lep prikaz, da naši člani gojijo lep in kvaliteten nogomet. Naša ekipa se nahaja na tretjem mestu v gol razliki (razmerje med prejetimi in doseženimi zadetki) ter pri posesti žoge. Naši igralci jo imajo v svojih nogah slabih devetindvajset minut na tekmo, kar predstavlja približno 54% igralnega časa. Po zadetkih iz igre so naši fantje na drugem mestu – zadeli so jih 23. Enajst so jih dodali še iz prekinitev, kar jih uvršča na tretje mesto. Dokaz, da so naši člani zelo borbeni, je najvišji procent dobljenih duelov v napadalnih akcijah. Naši fantje so jih dobili kar 48%. V kategoriji vseh duelov se rumeni bojevniki nahajajo na tretjem mestu, dobili pa so 51% vseh možnih duelov. Po ocenah Instata, je Hajrić drugi najboljši igralec lige, Cerar se nahaja na šestem mestu, Halilović je deseti, Grvala pa trinajsti. Cerar se po številu ključnih podaj nahaja na sedemnajstem mestu, Grvala pa le mesto za njim. V napadalnih akcijah, v katerih so bili doseženi zadetki, se največkrat znajdejo Hajrić, Cerar, Grvala in Roglić. Vsi štirje se uvrščajo med najboljših petnajst v ligi v omenjeni kategoriji.

Iz zgornjih podatkov lahko razberemo, da naši fantje igrajo lep in kvaliteten nogomet. Prepričani smo, da bodo s svojimi nastopi blesteli tudi v spomladanskem delu, ki se bo začel že čez dober teden, ko bodo rumeni bojevniki gostovali v Kranju, pri nogometnem klubu Zarica.

HOČEMO, ZMOREMO, SMO!