Novice

ŽE DRUGI TEDEN TRENINGOV ZA NAJBOLJ ZAGNANE

Zelenice Športnega parka Radomlje že drugi teden zapored vztrajno zapolnjujejo treningi mlajših selekcij, saj so priprave na novo sezono pričele tudi vse selekcije dečkov od U-9 do U-15.  Naši najmlajši (selekcije U-7 in U-8) bodo s treningi pričeli v prihajajočem tednu, med tem ko kadeti in mladinci pridno trenirajo že vse od druge polovice julija.

Na igrišču smo tokrat ujeli trenerja selekcije U-10, Dejana Geriča, ki je povedal nekaj besed o dosedanjem poteku treningov in ciljih za prihajajočo sezono:

»Sami treningi so trenutno še bolj sproščeni, tako dajemo večji poudarek na igro nogometa. Ko se nam pridružijo še ostali fantje, se bomo posvečali tehnični raznolikosti, sodelovanju s soigralci v parih, trojkah, četvorkah. Cilj v novi sezoni je avtomatizirati čim več pravilnih gibov in pridobivati izkušnje in impulze na tekmah ter turnirjih. Otrokom moramo predvsem vliti veselje do športa in navdih za ukvarjanje z nogometom.« 

Nekaj besed o začetkih trenažnega procesa in svojih ciljih je povedal tudi trener selekcije U-13, Matic Robida: »Prvi teden so treningi minili v zelo sproščenem vzdušju, saj ekipa še ni bila popolna. V tem tednu pa so se fantje vrnili iz počitnic in delo poteka tekoče in kvalitetno. Veliko imamo igralnih oblik, skozi katero igralci dobivajo osnovno vzdržljivost, velik poudarek je tudi na preventivi pred poškodbami in izvajanju tehničnih elementov. Pomembna je tudi raznolikost, zato smo bili z igralci tudi na trim stezi v Domžalah. V novi sezoni je cilj, da fantje osvojijo čim več tehnično – taktičnega znanja, uspešno nastopanje na tekmah in turnirjih in dobra priprava na velik nogomet, ki ga bodo fantje igrali že prihodnje leto.«

 

Na tem mestu vsem igralcem in trenerjem želimo uspešno pripravljalno obdobje in pogumen korak v novo sezono.

       HOČEMO, ZMOREMO, SMO!

Tekst: Gala A.R.